2.DIEL: Bývanie podľa znamenia zverokruhu - vodnár, blíženci, váhy

V prvom dieli miniseriálu o vplyve znamení zverokruhu na pohodlné bývanie sme sa venovali vodným znameniam. Tentokrát sa pozrieme na zúbok vodnárom, blížencom a váham. Ako by si mali títo ľudia zariadiť interiér, aby bol v harmónií s vesmírom a ich psychickou pohodou?

Vodnář (21.1.-20.2.)

Pre vodnárov je dôležitý poriadok. Preto sa nečudujte, keď sa napríklad hodinu po skončení rodinnej oslavy vrátite a bude mať byt ako zo škatuľky. Neupratuje ani tak z radosti, ako skôr z pocitu nutnosti.

Vodnár miluje svoju rodinu a priateľov, je skvelým spoločníkom a preto je pre ňho najdôležitejším kúskom nábytku stôl a stolička, kde sa všetci zídu pospolu. Preferuje prírodné materiály, ale nemá vyložene vyhranený štýl. Svoj domov si zariaďuje v rôznych štýlových a farebných kombináciách, prednosť dáva skôr voľnému priestoru než takzvaným lapačom prachu.

Vodnár by mal spať pri stene. Spánok pri okne alebo pod oknom ho môže znervózňovať a narušovať ho. Sú to taktiež znamenia, ktoré dosť často trpia bolesťou chrbta, preto by si mal dávať pozor aj na výber svojho matraca, ktorý by mal vedieť zaistiť pokojný a zdravý spánok.

Blíženci (22.5.-21.6.)

Blíženec okolo seba potrebuje všetky možné zdroje informovanosti. V jeho byte preto rozhodne nájdete všelijaké prostriedky komunikácie. Od televízie, rádia, mobilu, počítač cez bohate vybavenú knižnicu, časopisy, noviny ale aj spoločenské hry. Blíženec máva taktiež často sklony k depresívnej nálade. Z toho dôvodu by si mal byt vymaľovať vo veselých a hrejivých farbách, alebo zvoliť upokojujúce doplnky, ako napríklad pohodlné vankúše, pozitívne obrazy a tak podobne.

Pre blížencov je najdôležitejším zdrojom energie a pohody svetlo a čerstvý vzduch. Čím väčšie okná, tým lepšie! A ak má vo svojej spálni závesy, tak väčšinou len pre dekoráciu miestnosti, nie z účelových dôvodov. Mali by si zvoliť čo najprievzdušnejší matrac, ktorý im dopraje pocit pohodlia a voľnosti.

Váhy (23.9.-23.10.)

Pre váhu je najdôležitejšou miestnosťou obývacia izba, kde trávi väčšinu svoho voľného času. Viac než na pohodlie postele sa sústredí na pohodlie, ktoré mu poskytne priestranná, najlepšie rozkladacia, pohovka.

Celkové estetické usporiadanie vecí v byte je pre nich dôležité, ale dôležitejší je pocit pohodlia, ktorý im kus nábytku ponúkne. Všimnete si tak dosť často vysoké, huňaté koberčeky, "plyšové župany", kvalitné uteráky, robustné matrace, mäkké kreslá a ďalšie vychytávky. Váhy milujú tajomno a záhady. Volia intímnejšie osvetlenie alebo sviečky, pri ktorých ideálne riešia hlavolame alebo čítajú detektívky.