Výhody našich matracov

Pri polohe na chrbte má byť chrbtica vo svojom prirodzenom (fyziologickom) tvare, ktorý je u každého človeka odlišný.

poloha na zádech

Pri polohe na boku má byť chrbtica v rovine a ramenné aj bedrové kĺby majú mať možnosť mäkkého pružného zaborenia do lehacej plochy.

Výška, hmotnosť a rozloženie hmotnosti v tele sú naozaj individuálne, preto je potrebné, aby lehacia plocha bola tiež individuálne prispôsobivá užívateľovi. Jedná sa nielen o nastavovanie tvrdosti lehacej plochy, ale aj o vyhovujúcu bodovú pružnosť matraca. Pružnosť musí byť len taká, aby spáča neobťažovala trampolínovým efektom, ale zároveň mu musí umožniť v priebehu spánku bezproblémovo meniť a zaujímať rôzne polohy tela.

 

VÝVOJ MATRACOV SLUMBERLAND

Ergonomické vlastnosti matracov Slumberland

Matrace Slumberland sú výsledkom dlhého vývoja od myšlienky, cez počítačový model až po vlastnú konštrukciu a testovanie prototypov. K dosiahnutiu najlepších možných vlastností matraca prispieva systém ErgoCheck, čo je citlivá meracia podložka, s ktorej pomocou sú testované všetky prototypy nových matracov. Vždy sa skúšajú rôzne typy postáv a váhových kategórií. Výstup merania je vyhodnocovaný počítačovým programom v prítomnosti skúseného technológa a konštruktéra. Kvalitu a vlastnosti matracov Slumberland si môžete sami vyskúšať, pomocou meracieho zariadenia ErgoCheck, vo vybraných predajniach aj Vy.

Mechanické testovanie matracov Slumberland

Každý typ matraca Slumberland je pred uvedením na trh podrobený záťažovým testom, ktoré verne simulujú dobu používania. Záťažový test sa prevádza na testovacej stolici, kde je matrac vystavený zaťaženiu pomocou valca. Ten sa v počte cca 80.000, 100.000 alebo 150.000 cyklov pohybuje po celej ložnej ploche matraca, a simuluje tak 5-ročnú, 6-ročnú alebo 7-ročnú prevádzku bežného používania matraca. Týmto testovaním je zaručená vysoká kvalita matracov a spokojnosť ich užívateľov.

Klinické testovanie matracov Slumberland

Zárukou vysokej kvality, maximálnych ortopedických, a tiež antialergických vlastností matracov Slumberland, je ich klinické testovanie.

 

Dr.Sleep®

Matrace Slumberland sú súčasťou programu Dr.Sleep® pre výber najvhodnejšieho matraca.

Dr. Sleep a Dr. Spánok, skvelý tím pre dobrý spánok a výber matraca na 100%, nájdete u predajcov Slumberland. Poznáte ich podľa samolepky Dr.Sleep®. V predajni nájdete ľahko ovládateľný dotykový počítač, ktorý Vám počas chvíľky pomôže s výberom matraca.Zoznam predajcov a poradňu odborníka nájdete na www.slumberland.sk/predajcovia.

Poradcu pre výber matraca si môžete nezáväzne vyskúšať tiež on-line na webových stránkach www.drsleep.sk.

 

Slovníček Slumberland pojmov

Partnerský matrac

Čo je to „partnerský matrac“? Partnerský matrac má každú stranu inak tuhú (prípadne aj inú anatomickú konštrukciu, aby vyhovela mužom i ženám). Má stranu SOFT (mäkšia) a HARD (tuhšia). Otočením matraca si teda zvolíte tuhosť alebo profiláciu lôžka. Celková výška lôžka pritom zostává rovnaká, a je tak vhodná do „manželskej postele“, teda pre partnerov. Odtiaľ jeho názov (ľudia sa však často omylom domnievajú, že partnerský matrac je „ten veľký“). Kombinovaním rôznych matracov sa dá rovnaká výška pre ňu a pre neho docieliť len ťažko. Pri partnerskom matraci tento problém odpadá. Navyše je tu minimálne riziko, že si zvolíte nesprávnu tuhosť. Matrac môže mať takmer akýkoľvek rozmer.


Pamäťová pena

Známá tiež ako lenivá pena, visco pena, termoaktívna pena alebo kozmická pena. Optimalizuje svoj tvar podľa teploty a tlaku vášho tela. Prispôsobí sa spánku na boku aj na bruchu. Nenarušuje krvný obeh. V kombinácii s masážnou profiláciou má skvelé ortopedické vlastnosti.


Studená pena

Nebojte, nechladí. Je iba vyrábaná tzv. studeným procesom. Je známa svojou priedušnosťou, skvelou bodovou elasticitou, dlhou životnosťou a pevnosťou. Má podobné vlastnosti ako pena Flexifoam®.


Flexifoam®

Pena Flexifoam® je vyrábaná na tzv. vákuovej peniacej linke, ktorá je garanciou stálej kvality, homogenity a objemu všetkých šarží pien. Naproti tomu výsledok penenia "obyčajnej" atmosférickej peniacej linky je závislý na správnych atmosférických podmienkach. Vákuové penenie teda znamená najvyššiu možnú akosť pri zachovaní rovnakých vlastností pien u všetkých výrobných dávok.

XDURA

Najdokonalejšia pena všetkých čias. Pena XDURA prekonáva v pružnosti, termoregulácii, vzdušnosti a mechanickej výdrži všetky doteraz používané peny, spája ich najlepšie vlastnosti. Predstavuje dokonale pružné pohodlie a podporu tela bez potenia a prehrievania a ponúka extra vysoký objem pre mechanickú "nezničiteľnosť"


3D Rainbow

3D Rainbow Technology v sebe spája skvelú bodovú elasticitu, vysokú priechodnosť vzduchu a masážny efekt. Tieto vlastnosti sa dosahujú špeciálnou technológiou skladby pien rôznych typov, hustôt (každá sa odlišuje aj farbou) v 3 osách = 3D, odtiaľ pochádza i názov Rainbow = DÚHA.


Snímateľný poťah

Vyberajte tie matrace, ktoré majú snímateľné a prateľné poťahy. Tie najkvalitnejšie matrace majú poťah vyrobený z 2 samostatných častí, takže môžete matrac používať, i keď polovicu poťahu máte práve v pračke. Pranie v domácich podmienkach je jednoduché – polovica poťahu sa ľahko vojde do pračky.

Taštičkové pružiny

Každá pružina je uložená samostatne a reaguje tak zvlášť. Sú členené do anatomických zón. Matrace s taštičkovou pružinou majú skvelé ortopedické vlastnosti, a sú navyše priedušné. Na ložnej ploche môžu mať peny s masážnym profilom. Nehodia sa však na polohovateľné rošty.


3D vetracia mriežka POŤAHU matraca

Špeciálna mriežka v leme, všitá po celom obvode poťahu matraca. Vynikajúca podpora prevzdušnenia jadra matraca.


AirForce

Unikátna konštrukcia jadra matraca s najvyššou dosiahnuteľnou vzdušnosťou. Jednotlivé časti jadra penového či pružinového matraca sú vyrobené s použitím najmodernejšej strojovej zónovej profilácie tak, aby vodorovné priečne i pozdĺžne vzdušníky boli prepojené s vertikálnymi otvormi v ložnej ploche matraca. Dochádza tak k vynikajúcej cirkulácii vzduchu - efekt pumpy - prirodzené pohyby tela počas spánku stláčajú jednotlivé zóny matraca, čím umožňujú nasávanie a vytláčanie (vzduchu). Ventilačný efekt môže byť ďalej podporený špeciálnou 3D vetracou mriežkou v poťahu matraca. Skvelé ortopedické a antialergické vlastnosti. Matrace s technológiou prevzdušnenia AirForce pre svoj vysoký komfort spánku vyhovejú aj jedincom, ktorí požadujú komfortný a vzdušný matrac, avšak neakceptujú konvenčný systém s pružinami z kovového drôtu. Vďaka systému AirForce sú penové matrace, čo do vzdušnosti, zrovnateľné s matracmi pružinovými.