5 základných potrieb pre pohodlný spánok

Trávite noci prevaľovaním a hľadaním pohodlnej polohy? Možno nie je problém vo vás, ale vo vašej matraci alebo vo vankúši. Pozrite sa, čo všetko si môžete zaobstarať pre zlepšenie spánku.

Kvalitnú posteľ a rošt

Lacná a nestabilné posteľ vás môže v noci pekne potrápiť. Určite poznáte tie nepríjemné vŕzgajúce zvuky, ktoré vás prebúdzajú pri každom otočení. Preto posteľ nevyberajte len podľa vzhľadu. Zaujímajte sa aj o jej konštrukciu. Aj kvalitné čalúnené postele mávajú rám vyrobený z masívneho dreva. Vďaka robustnej konštrukcii postelí Slumberland a ich osadení kovaním Vario-Fix si môžete nastaviť aj výšku plochy na ležanie podľa vašej výšky a preferencií.

Rošt slúži ako podložka pod matrac. Vo väčšine prípadov by mal byť z lamiel, aby matrac zostal priedušný. Ak trávite veľa času v posteli, kúpte si pohodlný polohovateľný rošt. Ten zaistí zdravú polohu vašej chrbtice napríklad pri čítaní, a zároveň dokáže uľaviť vašim unaveným nohám. Existujú však aj matrace, pre ktoré lamelový rošt a polohovací rošt vhodný nie je. Vyberajte preto rošt s ohľadom na matrac.

 calounena postel

Moderné matrace

Matrac je najdôležitejšia súčasť postele - veď na ňom trávite približne tretinu každého dňa. Investujte do svojho matraca a zamerajte sa na jeho ortopedické vlastnosti. Každý materiál, z ktorého sa moderné matrace vyrábajú má svoje špecifiká, vyčleňte si preto na výber vhodného matraca čas. Váš spánok potom bude zdravý a pohodlný.

 kvalitni matrace

Anatomický vankúš

Nezabúdajte na krčnú chrbticu. Už preto, že je to v dnešnej dobe jedna z najviac namáhaných častí tela. Na anatomickom vankúši bude chrbticu v prirodzenej polohe, všetky okolité svaly si teda budú môcť oddýchnuť, a ráno vás už za krkom bolieť nebude.

 anatomicky polstar

Antialergická prikrývka

Veľké duchny po babičke síce majú svoje čaro, ale zvyčajne sú plné prachu, vlhkosti a roztočov. Zahriať vás vďaka vzduchovým komorám dokáže aj tenká a ľahká prešívaná prikrývka. Moderné prikrývky sú navyše vyrobené z priedušných materiálov, ktoré nedovoľujú vzniku alergénov.

 polstar prikryvka

Príjemné obliečky

Zvoľte také posteľné obliečky, ktoré vám budú predovšetkým príjemné na dotyk. Obľúbený je satén alebo kvalitná bavlna. Vyberte si upokojujúce pastelové farby, bude sa vám lepšie zaspávať.

Takto vybavená spálňa bude mať len jednu nevýhodu - za žiadnu cenu sa vám z nej ráno nebude chcieť vstávať. O to radšej sa ale do nej budete každý večer vracať.

povleceni