5 základných potrieb pre pohodlný spánok

Trávite noci prevaľovaním a hľadaním pohodlnej polohy? Možno nie je problém vo vás, ale vo vašom matraci alebo vo vankúši. Pozrite sa, čo všetko si môžete zaobstarať pre zlepšenie spánku.

Kvalitná posteľ a rošt

Lacná a nestabilná posteľ vás môže v noci pekne potrápiť. Určite poznáte tie nepríjemné vŕzgajúce zvuky, ktoré vás prebúdzajú pri každom otočení. Kvalitné postele bývajú vyrobené z masívneho dreva, vyskúšajte napríklad posteľ z masívneho buku.

Rošt slúži ako podložka pod matrac. Mal by byť z lamiel, aby matrac zostal priedušný. Ak trávite veľa času v posteli, kúpte si pohodlný polohovateľný rošt. Ten zaistí zdravú polohu vašej chrbtice napríklad pri čítaní, a zároveň dokáže uľaviť vašim unaveným nohám.

Moderné matrace

Matrac je najdôležitejšia súčasť postele - veď na ňom trávite približne tretinu každého dňa.

Investujte do matraca z lenivej peny, ktorý má vynikajúce anatomické vlastnosti. Lenivá pena sa dokonale prispôsobí tvaru vášho tela, vaša chrbtica preto zostane vo vodorovnej polohe. Váš spánok teda bude zdravý a pohodlný.

Anatomický vankúš

 

Nezabúdajte na krčnú chrbticu. Už preto, že je to v dnešnej dobe jedna z najviac namáhaných častí tela. Na anatomickom vankúši bude v prirodzenej polohe, všetky okolité svaly si teda budú môcť oddýchnuť, a ráno vás už za krkom bolieť nebude.

Antialergická prikrývka

Veľké duchny po babičke síce majú svoje čaro, ale zvyčajne sú plné prachu, vlhkosti a roztočov.

Zahriať vás vďaka vzduchovým komorám dokáže aj tenká a ľahká prešívaná prikrývka. Moderné prikrývky sú navyše vyrobené z priedušných materiálov, ktoré nedovoľujú vznik alergénov.

Príjemné obliečky

Zvoľte tiež posteľnú bielizeň, ktorá vám bude predovšetkým príjemná na dotyk. Obľúbený je satén alebo kvalitná bavlna. Vyberte si upokojujúcu farbu, ako je zelená alebo modrá, bude sa vám lepšie zaspávať.

Takto vybavená spálňa bude mať len jednu nevýhodu - za žiadnu cenu sa vám z nej ráno nebude chcieť. O to radšej sa ale do nej budete každý večer vracať.