3.DIEL: Bývanie podľa znamení zverokruhu- baran, lev, strelec

Tretí diel miniseriálu o znameniach zverokruhu a ich spôsobe bývania venujeme ohnivým znameniam. Ako by si mal baran, lev a strelec zariadiť interiér, aby žil spokojne a harmonicky?

Baran (21.3.-20.4.)

Temperamentný a náladový baran dáva prednosť výraznejším farbám. V najväčšej obľube má predovšetkým energickú červenú, od svetlých odtieňov až po tmavo červené. Baranova náladovosť sa prejavuje aj v byte, a pretože potrebuje mať občas pocit zmeny, je schopný doma prestavať všetok nábytok v priebehu jedného dňa. Nábytok volí skôr s výraznejším dizajnom, ostrými a hranatými prvkami.

Baran je veľkým milovníkom svetla. Keď nemá v byte veľké priestranné okná, musí mať niekoľko iných zdrojov svetla. Niet preto divu, že u neho nájdete skoro v každej miestnosti lampičky, sviečky alebo krb. Dôležitá súčasť bytu je odpočívací kútik, v ktorom rád relaxuje alebo sa venuje svojim záľubám.

Pre barana je veľkým nepriateľom severná strana. Snáď najhoršou voľbou je umiestnenie spálne s oknami na sever. Jedinci v tomto znamení sa môžu cítiť viac unavení a trpieť ťažkosťami, najčastejšie bolesťami hlavy. Ak spia na kvalitnom matraci a nemajú racionálne vysvetlenie pre svoje zdravotné problémy, potom verte, že na severnú stranu by mali namiesto spálne umiestniť skôr sociálne zariadenie.

Lev (23.7.-22.8.)

Lev sa potrebuje cítiť ako kráľ aj vo svojom byte. Nábytok musí byť kvalitný, pohodlný, jednoduchý a mal by vzbudzovať dojem prepychu. Preferuje biele steny v kombinácii s teplými farbami, predovšetkým zelenú a purpurovú.    Útočisko nachádza skôr v obývacej izbe, kde rád leňoší s veľkou a hrejivou dekou na luxusnej sedačke. Viac ako knižke dáva prednosť televíznym seriálom a filmom.

Za svoj trón považuje jednoznačne obrovskú a pevnú posteľ. Nedáva si záležať iba na výbere postele, ale tiež na všetkom ostatnom, čo s ňou súvisí. Lev totiž veľmi dobre vie, že ešte len s poriadnym roštom, matracom a posteľným textilom, sa v posteli bude cítiť ako naozajstný kráľ. Dobrou voľbou pre neho sú saténové a kašmírové obliečky.

Strelec (23.11.-21.12)

Strelec je neposedný a veselý jedinec, napriek tomu pre svoj domov volí prevažne chladnejšie odtiene, pri ktorých sa dokáže uvoľniť a zaspať. Teplejšie farby na neho totiž pôsobia nepokojne a nestabilne, predovšetkým oranžová a žltá farba.

Strelec je veľmi spoločenský tvor. Nesmie preto chýbať priestorná spoločenská miestnosť, kde svojich hostí usadí a pohostí. Bytové doplnky sú väčšinou suveníry, ktoré si priviezol z dovoleniek a výletov. Mal by ich mať však v rozumnom množstve, pretože hlavne na ne sadá prach a strelec veľmi nerád upratuje.

Miluje obrovské priestory a vysoké stropy. Nábytok si vyberá tak, aby mu v miestnosti zostal dostatočne voľný priestor. Je teda možné, že narazíte na strelca s masívnou posteľou, ale aj na strelca, ktorý sa bez problému vyspí na komfortnom matraci, umiestnenom len tak na zemi. Celkovo nemá problém zaspať kedykoľvek a kdekoľvek.