8 rád, ako sa aj v hoteli vyspíte doružova

Tvrdý matrac, neosobné prostredie, gumový vankúš. To je len zlomok problémov, ktoré na vás číhajú pri spaní v hoteli. Ale žiadny strach - máme pre vás 8 tipov, pri ktorých dodržaní zaspíte raz dva.

1. Prečítajte si recenzie

Než si rezervujete hotel, nájdite si na internete hodnotenie predchádzajúcich návštevníkov. Dozviete sa napríklad, že je v izbách hluk a tvrdé postele. Ušetríte si tak nepríjemné prekvapenie a môžete sa rovno rozhodnúť pre iné ubytovanie.

2. Skontrolujte polohu izby

Dostanete Ak izbu na prízemí, vedľa schodov alebo výťahu, máte takmer 100% istotu, že vás bude budiť hluk. Ak máte so spánkom problém aj doma, nechajte si izbu hneď vymeniť.

3. Opýtajte sa na vankúš

Príliš tvrdý, mäkký alebo napríklad preležaný. S hotelovým vankúšom je skrátka takmer vždy nejaký problém. Lepšie hotely preto svojim hosťom ponúkajú výber z niekoľkých vankúšov rôznej tvrdosti. Niekde sú rovno v izbe, inde si môžete vybrať na recepcii. Informujte sa, ako je to práve vo vašom hoteli.

4. Vozte si so sebou malý vankúšik

Ušetríte si tak problémy s krčnou chrbticou, ak vám nebude vyhovovať hotelový vankúš. Ak sú vaše ťažkosti závažnejšie a cestujete autom, môžete si priviezť aj svoj vlastný vankúš.

 

5. Nezabudnite štuple do uší

Hlučným susedom alebo deťom behajúcim po chodbách skrátka nezabránite. V kufri by ste preto mali mať vždy štuple do uší, ktoré vás pred nepríjemným hlukom ochránia.

 

6. Využijete aj masku na oči

Pre masku na oči platia rovnaké pravidlá ako pre štuple do uší. Nikdy totiž neviete, koľko svetla prepustia hotelové závesy alebo ako veľmi bude presvitať svetlo škárou pod dverami. Maska nič neváži a môže vám zabezpečiť nerušený spánok.

 

7. Vlastné obliečky sú zárukou čistoty

Pre mnoho ľudí trpiacich ekzémom alebo alergiami je cestovanie s vlastnými obliečkami rutinou. Citlivá koža totiž často reaguje na neobvyklý prací prášok a miesto osviežujúceho spánku tak na cestovateľov čaká noc plná nepríjemného svrbenia.

 

8. Stavte na známu vôňu

Hotelové izby sú často neosobné a rozhodne to v nich nevonia ako doma. Aby ste si domácu atmosféru trochu vyvolali, prineste si so sebou svoju obľúbenú vôňu a v izbe ju rozprášte. Môžete trochu streknúť aj na vankúš - upokojí vás to a bude sa vám lepšie zaspávať.

Keď počítanie ovečiek nezaberá

Všetky rady ste dodržali a rovnako nemôžete zaspať? "Ak sa prevaľujete a nemôžete zaspať dlhšie ako 15 minút, vstaňte z postele, prejdite sa alebo zľahka cvičte. Môžete si aj čítať, ale mali by ste mať rozsvietenú len malú lampičku. " Overená rada pochádza z knihy Sleep For Success americkej výskumníčky Rebeccy Robbins, ktorá sa priamo zaoberá problematikou spánku v hotelových izbách.