Aký matrac si najlepšie zaobstarať?

Pokiaľ hľadáte inšpiráciu na zakúpenie nového matraca, môžete využiť tento prehľad najobľúbenejších matracov Tropico.

Okrem prehľadu najobľúbenejších matracov sa môžete tiež pozrieť, aké rozmery ľudia najčastejšie kupujú a v prípade, že si nebudete istí, môže Vám s výberom pomôcť dr. Sleep alebo naše nasledujúce tipy.

Najobľúbenejšie matrace Tropico

Najobľúbenejší partnerský matrac je matrac Calipo, ktorý je špecifický okrem rôznej tuhosti ložných plôch predovšetkým masážnou 7-zónovou profiláciou. Druhým najčastejšie kupovaným matracom je luxusný a vysoko komfortný matrac Nicol, ktorý sa stal obľúbeným predovšetkým vďaka svojej tvarovej stálosti a dlhej životnosti (10 – 20rokov). Veľmi obľúbený, je tiež veľmi komfortný BIO matrac Aroma Visco, a to predovšetkým medzi ekologicky zmýšľajúcimi zákazníkmi, pretože je šetrný k životnému prostrediu.

Ak chcete rodinný matrac, tak by naši klienti určite odporučili matrac Maxi. Anatomicky tvarovaný matrac Maxi je vhodný pre páry, ktoré majú rozdielne požiadavky na tuhosť lôžka, pretože jeho ložné plochy sú v stupňoch tvrdosti SOFT aj HARD.

Pokiaľ máte doma teenagera a zháňate pre neho matrac, tak je dlhodobo najobľúbenejší v tejto kategórii matrac Xena Trio. Tento matrac tiež ponúka rozdielne tuhosti ložných plôch a jeho jadro je tvorené z odolnej studenej HR peny.

Aké rozmery si klienti najčastejšie vyberajú?

Najčastejšie si klienti vyberajú matrace s rozmermi 90x200 a 160x200. Obľúbenými sú tiež rozmery 140x200 a 180x200. Ako teda vybrať ten správny rozmer? Obecne platí, že matrac by mal byť približne o 10 cm dlhší, než Vaša výška a šírka by mala byť 80 – 90cm. Pokiaľ máte posteľ atypických rozmerov, ponúka spoločnosť Tropico samozrejme možnosť vyrobenia matraca na mieru.