Čerpajte fyzické benefity z kvalitného spánku

Vyhýbate sa ráno zrkadlu, pretože obraz, ktorý sa z neho na vás pozerá, nemá nič spoločné s tou kráskou zo včerajšieho večera? Tak to asi málo spíte a nedoprajú svojmu telu dostatok času na regeneráciu. V spánku neodpočíva len vaša myseľ a telesná schránka, ale aj koža. Dajte pleti v noci aspoň 6 hodín kvalitného spánku a ráno sa pred zrkadlo budete tešiť. Neveríte?

Vyzeráme sviežo

Dôkladne oddýchnutí ľudia vyzerajú zdravšie, menej unavene a príťažlivejšie. A vaši priatelia, rodina a kolegovia v práci sú si toho dobre vedomí!

Krásny vzhľad kože

Nedostatok spánku môže viesť k stresu, ktorý okrem iného spôsobuje neslávne začervenané pupienky a čierne bodky. A je úplne jedno, či ste dospelý alebo puberťák.   Pokožka využíva dlhé hodiny spánku vo svoj prospech. Keď sa uvoľníte a doprajete si výdatný spánok, vaša koža dostane príležitosť k obrovskému zlepšeniu svoje kvality a sviežosti. To je tiež dôvod, prečo sa môžete zobudiť a vyzerať pritom čerstvo a "ružovo".

Jasnejšie oči

Nedovoľte, aby vám kruhy pod očami ukradli tú krásnu iskru v oku. Tmavé kruhy môžu byť síce aj nechceným "dedičstvom", ale nedostatkom spánku tejto vade na kráse akurát pridáte. A zbytočne potom potrebujete pred zrkadlom viac času na nanášanie korektora.

Bez vrások

Pre vyhladenie vrások na tvári používajte produkty s vitamínom A a s obsahom retinoidov. Retinoidy pracujú najlepšie počas noci, pretože je vaša pokožka počas spánku citlivejšia. Kombinácia týchto prípravkov a výdatného spánku je maximálne efektívna. Nežiaduce vrásky zaženiete raz dva.

Vrásky a rôzne záhyby na koži spôsobuje aj nevhodné zaborenie tváre do vankúša. Snažte sa tomuto "zlozvyku" vyhnúť! Ak vám robí problém spať inak ako na bruchu, kúpte si pod hlavu saténový či anatomický vankúš. Znížite riziko vzniku nechcených vrások.

Bez opuchov

Ak si nedoprajete kvalitný a zdravý spánok, riskujete prebudenie s opuchnutými očami. Opuch očí spôsobuje nahromadenie tekutiny, ktorá sa postupne zbiera opäť aj pri nevhodnom zaborení tváre do vankúša. Pre obmedzenie opuchov by ste mali spať s mierne vyvýšenou hlavou.

Opuchy spôsobuje i slané občerstvenie. Vysoký podiel soli zadržiava tekutiny a vedie k nadúvaniu. Namiesto slaných krekrov si večer radšej pochutnajte na kúsku čerstvého ovocia.

Bez viditeľných pórov

Večerný pohárik vína je síce často balzamom na dušu, ale je lepšie, keď sa mu budete radšej vyhýbať. Spôsobuje dehydratáciu kože a veľké viditeľné póry. Radšej si doprajte poriadny pohár čistej vody.   Neubránili ste sa pokušeniu? :-) Ráno použite toner, ktorý obsahuje síran zinočnatý, aby sa vaše póry viditeľne zmenšili.

Bez výpadkov pamäti

Mnoho študentov podlieha zlému biflovaciemu návyku. Učia sa do neskorých nočných hodín a skoro ráno hurá na skúšku. Spánok je pritom pre skúškové rozhodujúci! Čím viac si ho doprajete, tým viac naučenej látky si stihne mozog prebrať a uložiť do pamäte.