Chránič matraca

V dnešnej dobe je kladený veľký dôraz na kvalitné poťahy matracov, od ktorých vyžadujeme dlhú životnosť a odolnosť materiálu. Avšak ak chcete, aby Vám matrac vydržal ešte dlhšie, zaobstarajte si chránič matraca.

Ten je ideálnym prostriedkom k predĺženiu komfortu a životaschopnosti vášho nového matraca, ako aj jeho čistoty. A čo je dôležité, všetko tak, aby čo i len trochu obmedzil jeho funkčnosť!

Na čom je postavený princíp chrániča matraca?

Je to predovšetkým jeho náplň. Skladá sa z dutých vlákien, ktoré majú hneď niekoľko užitočných vlastností. Veľmi dobre dokážu absorbovať vlhkosť, takže chráni matrac ako pred potom a ďalšími telovými tekutinami, tak aj proti akútnym nehodám s vyliatym pohárom, ktorým sa čas od času nikto nevyhne. Ďalšou veľmi užitočnou vlastnosťou našich chráničov je vysoká úroveň hygieny. Vďaka výplni z kvalitného dutého vlákna a poťahu sa dá chránič matraca prať bez obáv až na 90°C! Tak sa zamedzí tvorbe nežiaducich roztočov. Všetky materiály, ktoré sú použité na výrobu chrániča, prešli testovaním a splňujú prísne normy certifikácie ÖKO TEX STANDARD 100.

Inštalácia chrániča a jeho rozmery

Chránič matraca sa umiestňuje pomocou gumových úchytiek, ktoré sú našité v rohoch a zachycujú sa pod matracom. Potom na ne sa položí obľúbená plachta. Tým, že sú úchytky vyrobené z gumy, uľahčujú inštaláciu a umožňujú pripevnenie na akúkoľvek výšku matraca. Chrániče sa vyrábajú v rôznych veľkostiach, sú dostupné pre jedno-lôžko aj dvoj-lôžko. Avšak ak máte atypický rozmer matraca, nie je pre nás problém vyrobiť chránič matraca priamo na mieru pre vás!

Nezmení chránič matraca jeho vlastnosti?

Nemusíte sa obávať straty pružnosti a ortopedických vlastností vášho matraca, pretože naše chrániče sú natoľko tenké a nenápadné, že si ich pri spánku ani nevšimnete. Ich najväčšou prednosťou je variabilita a prispôsobivosť. Naše produkty sú navrhnuté tak, aby poskytovali maximálny komfort a vytvorili tak ideálne podmienky pre váš zdravý a kľudný spánok.