Kvalitný poťah na matrac

Neoddeliteľnou súčasťou matraca je jeho poťah, ktorý môže ovplyvniť celkovú kvalitu a komfort spania.

Aj keď si kúpime matrac s vynikajúcimi ortopedickými vlastnosťami, nevyspíme sa dobre, pokiaľ jeho poťah bude nepríjemne svrbieť. Pri nákupe by sme teda mali myslieť aj na poťah na matrac.

Čo všetko dokáže?

Má hneď niekoľko funkcií: izoluje naše telo od matraca a v závislosti na gramáži poťahovej látky zaisťuje priedušnosť. V priebehu spánku absorbuje vznikajúcu vlhkosť - predovšetkým pot, ktorý zanecháva rôzne nežiaduce látky (vodu, soľ, tuk, pach). Poťah na matraci bráni jeho znečisteniu a udržuje ho čistý. Práve kvôli zachovaniu dostatočnej hygieny je dobré vyberať poťah na matrac taký, ktorý môžeme sňať a prať na vyššej teplote.

Poťahy na matrace Slumberland ponúkajú niečo naviac

Poťahy na matrace Slumberland majú okrem týchto základných funkcií aj nadštandardné vlastnosti. Pokiaľ sa veľmi potíte a ste alergici, zvoľte poťah „HYPO“. Je prešitý dutým vláknom, ktoré vytvára tzv. klimatizačnú vrstvu. V tomto prevedení umožňuje veľkú priedušnosť.

Pri nákupe matracov Slumberland môžete ďalej vyberať z poťahov na matrace „Aegis“, „Aloe Vera“, „ Jojoba“, „Wellness“ alebo „AirMaster“. Všetky sú k pokožke šetrné, priedušné a jemné na dotyk, poskytujú úplné pohodlie. Spánok na kvalitnom matraci Vám maximálne spríjemnia.