Lenivá pena: Materiál, na ktorom sa tak krásne leňoší

Vysvetľovať, že nevhodný matrac môže spôsobiť nespavosť aj bolesti chrbta, a že na zlom vankúši zase trpí krčná chrbtica, by bolo asi nosením dreva do lesa. Napriek tomu sa aj dnes stretávame s molitanovými hrôzami, na ktorých ich majitelia doslova trpia. Ak máte aj vy v spálni nejaký ten historický kúsok, skúste sa pozrieť na moderné matrace a vankúše z lenivej peny.

Pravé pohodlie na mieru vášmu telu

Lenivá (čiže pamäťová) pena bola vyvinutá v NASA pre pohodlie a bezpečie posádky kozmických letov. Pre svoje jedinečné vlastnosti sa ale čoskoro začala používať aj v zdravotníctve a pre výrobu matracov a ďalších lôžkovín.

Lenivá pena sa totiž vďaka svojej špeciálnej bunkovej štruktúre dokáže prispôsobiť akémukoľvek tlaku a zmeniť svoj tvar aj tvrdosť

  • Matrac z lenivej peny po zaľahnutí reaguje na teplo tela a začne mäknúť v kľúčových miestach, ako sú boky a ramená. 
  • Po chvíli sa plne prispôsobí všetkým vašim krivkám, vaša chrbtica sa vďaka tomu narovná do prirodzenej polohy a vy sa môžete dokonale uvoľniť. 
  • Na rovnakom princípe fungujú anatomické vankúše z pamäťovej peny. Tie zaplnia priestor pod krkom tak, že krčná chrbtica zostane rovná.

Vyspite sa k zdraviu

Zdravý a výdatný spánok je najľahšia cesta k zdraviu, je totiž účinnou prevenciou mnohých chorôb. Spánok navyše reguluje stres, je nevyhnutný k psychickej pohode, ale pomáha aj chudnúť. Ochudobňovať sa o spánok sa skrátka nevypláca.

V spánku sa vaše telo regeneruje, to znamená, že telesné procesy sa spomalia a všetky svaly aj orgány odpočívajú. K tomu, aby ste sa ráno prebudili skutočne oddýchnutí, by ale váš spánok nemal byť ničím rušený. Neustále prevaľovanie a hľadanie pohodlnej polohy váš spánok ruší, fázy spánku totiž neprebiehajú tak, ako by mali.

Na matraci z kvalitného materiálu, ako je pamäťová pena, večer zaspíte a zobudíte sa až ráno. Nepohodlie vás zo spánku rušiť nebude.

V prirodzenej polohe, ktorú vám lenivá pena zaistí, totiž môžete uvoľniť všetko svalstvo a vydržať tak až do rána. Zároveň budete predchádzať bolestiam chrbtových svalov a krčnej chrbtice.