Matrace a rošty pre silnejšie postavy

Zháňate nové vybavenie postele a máte nejaké to kilo navyše? Výrobcovia roštov a matracov na vás myslia. Doprajte si dostatočne odolný rošt a poriadne pevný matrac, vaše pohodlie je na prvom mieste!

Zvoľte matrac s vysokou tuhosťou

Máte doma preležaný matrac a rozheganý rošt? Potom je na čase investovať do nového vybavenia postele, ktoré niečo vydrží! Zamierte do XXL sekcie predajní a vyberte si rošt aj matrac na mieru vašim potrebám.

Pre silnejšie postavy sa hodí matrac s vyššou tuhosťou, ktoré lepšie reagujú na tlak tela. Spánok na tvrdšom matraci pre vás bude pohodlnejší, matrac vám aj dlhšie vydrží. Ako sa vám páči napríklad XXL matrac Maximus s nosnosťou až 160 kg?

Jadro tohto matraca tvorí tuhá pena Flexifoam®, spevnená je naviac ešte doskou s kokosovým vláknom. Ložná plocha matraca je rozdelená na sedem anatomických zón pre vaše maximálne pohodlie.

A aký zaobstarať rošt?

Nespite na pevnej doske kvôli strachu zo zničenia lamelového roštu! Pre každý matrac je najlepší rošt z pevných alebo pružných lamiel, ktorý zaistí cirkuláciu vzduchu. Na pevnom podklade by sa v matraci držala vlhkosť a darilo by sa plesniam a roztočom.

Výrobcovia silnejším zákazníkom ponúkajú spevnené varianty lamelových roštov. XXL lamelový rošt je z kvalitného vrstveného dreva, jeho konštrukcia je pevnejšia ako u bežných roštov, samotné lamely sú o niekoľko centimetrov silnejšie. V oblasti bedier si potom môžete tuhosť roštu upraviť podľa potreby pomocou zdvojených lamiel a posuvných gumičiek.

Neobmedzujte sa!

Zdravý a pohodlný spánok je dôležitý pre vaše celkové zdravie i dobrú náladu. Nešetrite na svojej posteli, veď v nej trávite tretinu každého dňa! Kúpte si také vybavenie, ktoré bude zodpovedať vašej postave. Uvidíte, že sa vám bude spať oveľa lepšie.

Pevné rošty a tuhé matrace si obľúbite, aj ak nepotrebujete vyššiu nosnosť, ale patríte medzi milovníkov tvrdého spánku. Ani u vás nie je dôvod, aby ste sa prevaľovali na príliš pružnom matraci.