Menštruačné bolesti riešte spánkom

Vyskúšajte


Nezabudnite, že každá žena je jedinečná, takže čo pomôže jednej, nemusí zákonite pomôcť druhej. Vyskúšajte všetko možné, kým nenájdete svoj utišujúci rituál.

Teplo

  • Horúca sprcha. Zotrvajte chvíľu pod tečúcou horúcou vodou a za malú chvíľu sa bolesť zmierni. Zabaľte sa do nahriatej osušky alebo hrejivého županu a ešte chvíľu zostaňte v kúpeľni s horúcou parou.
  • Masáž. Z kúpeľne sa vydajte rovno do spálne a zaľahnite do postele. Masírujte oblasť bedier a bruška, ideálne levanduľovým či mandľovým olejom. Podporíte tak uvoľnenie svalov.
  • Nahrievací vankúšik. Schovajte sa pod perinu, na bruško priložte nahrievací vankúšik a pokúste sa zaspať. Len spánok vás zbaví bolesti na niekoľko hodín. Nemáte nahrievací vankúšik? Pripravte si horúci obklad, pridajte niekoľko kvapiek harmančekového oleja a aplikujte.

Zdravý životný štýl

  • Potraviny. Nezdravým stravovaním si tvoríte veľa problémov, s ktorými sa stretávate a menštruačné bolesti nie sú výnimkou.

Skontrolujte, či máte v strave zastúpené všetky dôležité živiny, vitamíny a minerály, ktoré vaše telo potrebuje. Jedná sa predovšetkým o zdravé tuky a omega-3 mastné kyseliny. Predovšetkým dostatok vápnika a horčíka znižuje bolesť svalov.

Zistite tiež, ktoré potraviny sú ideálne pre lepší spánok!

  • Bylinky. Bylinné čaje užívajte niekoľkokrát denne. Vyskúšajte harmančekový alebo zázvorový čaj. Uvoľňuje napätie v maternici a zabraňuje kŕčom.
  • Pohyb. Vyplaví čo najviac endorfínov! Zacvičte si napríklad jogu, pri ktorej precvičíte hĺbkové dýchanie a uvoľníte potrebné svaly. Najúčinnejšia metóda pre zbavenie sa menštruačnej bolesti.

Nefandíte pravidelnému športu? Potom sa aspoň pokúste zaradiť pohyb pravidelne minimálne týždeň pred očakávanou periódou. Posilníte tak svaly, ktoré napokon nebudú natoľko bolestivé a kŕčovité. Bude sa vám tak ľahšie a lepšie spať. Od intenzívnej bolesti vám pomôže aj tabletka, napr. Ibalgin. Je tiež veľmi častým riešením, ktoré vás zbaví bolestí a problémov počas vašej periódy.

Vyskúšali ste už všetko možné aj nemožné a intenzívne bolesti pretrvávajú? V niektorých prípadoch môže ísť o signalizáciu vážnejších problémov ženských orgánov. Neodkladajte svoju návštevu u lekára!