Nosíte veľkosť XXL? Nevadí, aj tak sa môžete vyspať doružova

Poriadne sa vyspať, ráno vstať odpočinutý, bez bolestí chrbta a s energiou - to býva často dlho nenaplneným prianím osôb s vyššou hmotnosťou. Dôvody zlého spánku môžu byť rôzne - nevhodne zvolený matrac, choroby súvisiace s obezitou alebo vleklé spánkové poruchy. S odstránením chorôb vám síce nepomôžeme, ale poradíme, ako vybrať ten správny matrac, aby ste sa na ňom dobre vyspali aj s pár kilami naviac.

Zamerajte sa na vyššiu tuhosť matrace

Výber správneho matraca je zásadným krokom. Vyššia hmotnosť vyvoláva aj väčší tlak na matrac, preto vyberajte skôr tvrdší matrac. Ak zvolíte príliš mäkký, budete sa do neho boriť, vaša chrbtica nebude dostatočne podoprená. Nízka tvrdosť matraca stojí za rannými bolesťami chrbta a šije.

Súčasne dbajte na maximálnu kvalitu materiálu. Ak siahnete po lacnejšom, častým používaním sa v najviac zaťažovaných oblastiach bedier a ramien zdeformuje, z ortopedického hľadiska sa matrac stane úplne nevhodným. V tomto prípade urobí viac škody, než úžitku.

Z našej ponuky:

Matrace pre vyššie zaťaženie majú znásobené výstuhy, sú stabilnejšie a odolnejšie. To platí aj o robustnom penovom matraci Maximus s extra nosnosťou až 160 kg. Je vyrobený z vysoko kvalitnej originálnej peny Flexifoam, ktorá je charakteristická vysokou húževnatosťou, elastickosťou, tvarovou stálosťou a priedušnosťou.

Dostatočnú stabilitu zaisťuje kokos latexová doska. Ložná plocha so 7zónovou masážnou profiláciou prekrví vaše stuhnuté svaly a pokožku. Matrac Maximus poskytuje maximálny komfort spánku a pohodlnú relaxáciu.

Lamelový rošt je taktiež dôležitý

Pri výbere nového matraca nezabúdajte na jeho vhodný podklad! Ideálnou voľbou sú XXL lamelové rošty, ktoré znesú aj vyššie zaťaženie. Opäť dbajte na kvalitu materiálu, z ktorého sú vyrobené – jednotlivé lamely by mali byť zosilnené alebo zdvojené, konštrukcia roštu vystužená a prispôsobená väčšiemu tlaku.

Lamelové rošty umožňujú prúdenie vzduchu a odvod vlhkosti, čo je u obéznych osôb, ktoré trpia nadmerným potením, veľmi dôležité. Naviac násobia ortopedické vlastnosti matraca, takže pomáhajú relaxácii a zvyšujú kvalitu spánku.

Z našej ponuky:

Pre matrac Maximus odporúčame pevný lamelový rošt XXL. Je tvorený 28 lamelami z veľmi kvalitného vrstveného dreva. V bedrovej oblasti si môžete nastaviť jeho tuhosť tak, ako vám to bude vyhovovať.