Oživte svoju spáňu latexom. Vášmu spánku jednoznačne prospeje

Latex má väčšina ľudí spojený s pneumatikami alebo ochrannými prostriedkami, čo je škoda. Jedná ss totiž o skvelý materiál pre výrobu matracov. Spoznajte jeho výhody.

Latex je označenie pre surový kaučuk, ktorý sa delí na prírodný a syntetický. Prírodný sa získava z kôry tropického stromu kaučukovníka brazilského, syntetický sa vyrába polymeráciou alebo kopolymeráciou nenasýtených uhľovodíkov.

A už dosť o biológii a chémii. Najdôležitejšie sú aj tak vlastnosti tohoto materiálu, kvôli ktorým si ho výrobcovia matracov tak obľúbili. Medzi hlavné výhody prírodného i umelého latexu patria:

  • tvarová stálosť,
  • pružnosť,
  • odolnosť voči poškodeniu,
  • hygiena,
  • pohodlie.

Latex nechutí roztočom ani vírusom

Predsa len sa ešte na chvíľu vrátime k biológii. Vlastnosti prírodného latexu totiž úzko súvisia s jeho výhodami materiálu na výrobu matracov. Latex je horký a vďaka tomu odpudzuje všemožnú háveď, ktorá by si na ňom inak iste rada pochutnala.

Platí to aj pre roztoče, vírusy a baktérie a práve preto majú latexové matrace vynikajúce antialergénne vlastnosti. Sú dokonca natoľko skvelé, že sa z latexu často vyrába matrac pre bábätká.

Okrem nepríjemnej chuti totiž latex vyniká aj odvzdušňovacími kanálikmi a ak taký matrac položíte na lamelový polohovací rošt, je efekt dokonalý. Nemusíte sa báť ani toho, že by ste sa na latexovom matraci nadmerne potili.

'' 'Oporu si zaslúži aj krčná chrbtica

Pre výrobu matracov sa často používa kombinácia prírodného a syntetického kaučukualebo kombinácia latexu s rôznymi typmi pamäťových pien. Docieli sa tak maximálnych výsledkov pri zachovaní pružnosti a zároveň tvarovej stálosti.

Latexové matrace majú nielen výborné
ortopedické vlastnosti''', ale tiež dlhú životnosť. Prírodný latex ostatne slúži kaučukovníku k zaceleniu rán.

Z latexu ale nemusí byť len matrac - môžete si zadovážiť aj anatomický vankúš TOM.