Počuli ste už o technológii AirForce?

Nebojte, neotvorili ste článok o bojových lietadlách, stále zostávame v spálni. Tentoraz vám predstavíme špeciálny systém odvetrávania matracov, ktorý zabezpečuje ich priedušnosť. Matrac s technológiou AirForce je ideálny pre alergikov, pretože nedáva šancu vzniku plesní a množeniu roztočov. Prečítajte si, v čom táto technológia spočíva.

Pustite do svojej postele viac vzduchu

Počas každej noci vypotíte asi liter potu. Veľká časť z neho skončí v jadre matraca, odkiaľ sa časom vyparí. K tomu je ale potrebný prístup vzduchu. Húževnaté matrace, ktoré sú položené na nepriedušnej pevnej doske, sú ideálnym prostredím pre plesne, baktérie a roztoče.

Správnym príkladom je kombinácia latkového alebo lamelového roštu a priedušného matraca, ako je napríklad matrac s technológiou AirForce. A ako tento systém funguje?

  • každá ložná plocha má niekoľko zón so špeciálnou profiláciou
  • v jadre matraca sú vertikálne otvory, ktoré s povrchom matraca prepájajú priečne i pozdĺžne vzduchové kanáliky
  • s každým pohybom tela sa vzduch rovnomerne presúva z jednej časti do druhej
  • neustále prebieha vytláčanie a nasávanie vzduchu, matrac tak vlastne dýcha

Cirkuláciu vzduchu v matraci zaistí prirodzené odparovanie vlhkosti, vďaka tomu váš matrac vydrží dlhšie čistý a ako nový.

Kúpte si vzdušný penový matrac

Technológiu AirForce nájdete v pružinových i penových matracoch. V druhom prípade tento ventilačný systém výrazne prispieva k vzdušnosti matraca. Ak ste teda doteraz váhali nad tým, či je pre vás penový matrac vhodný, teraz už si môžete urobiť jasno!

Matrac Toronto napríklad môžete kúpiť sebe aj partnerovi, každá ložná plocha je totiž inak tuhá. Na oranžovej, ktorá je z prírodnej visco peny, sa bude lepšie spať drobnejším ženám. Žltú stranu s penou Flexifoam® si zase obľúbia milovníci tvrdšieho spánku.