Poznáte ortopedické matrace?

Stalo sa dnes takmer samozrejmosťou, že od väčšiny moderných matracov očakávame ortopedické vlastnosti. Tie nám totiž môžu pomôcť nielen ku spokojnému, ale predovšetkým k zdravému spánku.

Ortopedické matrace z peny

Matrace zo studenej peny sú luxusne vyrobené sendvičové matrace s veľkými pórmi, a teda veľmi vysokou priedušnosťou, elasticitou a tvarovou stálosťou. Majú niekoľko anatomických zón, tri alebo päť, ktoré zaisťujú vhodnú polohu tela. Veľmi praktické je, že poskytujú oporu zvlášť pre všetky časti tela, ktoré prídu s matracom do kontaktu – pre oblasť hlavy, ramien, trupu, bokov a nôh...

Druhou možnosťou sú ortopedické sendvičové matrace vyrobené z Flexifoam® peny. Tu sú skombinované rôzne gramáže pien špecifické pre každý typ matraca. V závislosti na perforácii jadra a tuhosti nosnej vrstvy tak svojim užívateľom ponúkajú ideálne relaxačné a ortopedické vlastnosti.

Ortopedické matrace z iných materiálov

Ortopedické matrace ponúkame tiež v iných podobách. Za zmienku stojí pružinové matrace riešené väčšinou technológiou pružinových taštičiek. Oproti bežným pružinovým matracom obsahujú cca dvojnásobné množstvo pier, tzv. súdočkových pružín. Tie sú uložené v textilných sáčkoch, ktoré sú prepojené a zafixované. Každá pružina reaguje zvlášť, a tak môže ponúknuť aj individuálnu oporu chrbtice. Tieto matrace ponúkame ako s komfortnými anatomickými zónami, tak tvarované do masážneho profilu.