Predstavujeme najlepších spoločníkov v boji proti jarnej únave

Zívanie, nedostatok energie a väčšiu náchylnosť k najrôznejším infekciám. Prejavy jarnej únavy znepríjemnia každú jar až 75% populácie.

Stačí si pritom prizvať na pomoc štyroch pomocníkov a jarná únava nemá šancu. Než vám ich ale predstavíme, určite neuškodí zopakovať si, čo je jarná únava vlastne zač.

Vaše telo si žiada oddych

Jarná únava je celková reakcia organizmu na vypätie počas zimy, kedy sa telo muselo brániť pred chladom, všadeprítomnými vírusmi a stresom. Navyše len s obmedzeným príjmom vitamínu D, ktorý prijímame zo slnečného žiarenia.

Keď zima poľaví a slnko začne nadobúdať na sile, organizmus konečne zvoľní a očakáva, že ho v regenerácii podporíte. Ak sa rozhodnete svoje telo nepočúvať, pravdepodobne vás čoskoro premôže viróza alebo niečo podobné. Skrátka keď to nejde po dobrom, tak si telo odpočinok vynúti.

4 najlepší pomocníci

  Ak sa chcete jarnej únavy zbaviť, musíte organizmu pomôcť s regeneráciou vo dne v noci. S tým vám pomôžu títo štyria pomocníci:

  • Ovocie a zelenina - vo forme šalátov aj čerstvých štiav vám dodajú potrebnú dávku vitamínov.
  • Fľaša s vodou - mala by mať aspoň 1,5 litra a minimálne jednu takú by ste mali vypiť každý deň.
  • Pohyb na čerstvom vzduchu - nemusíte rovno začať behať, stačí aj krátka prechádzka.
  • Dostatok odpočinku - popoludňajší šlofík a kvalitný nočný spánok sú pre boj s jarnou únavou absolútne nevyhnutné.


U posledného bodu sa trochu zdržíme, keďže dobrý spánok ovplyvňuje hneď niekoľko faktorov a medzi tie najdôležitejšie patrí voľba správneho matraca. Ak sa totiž budete celú noc prevaľovať a ráno vstanete rozlámaní, nedá sa o kvalitnom odpočinku vôbec hovoriť.

Bojujte kvalitným spánkom

Každý človek má na matrac iné požiadavky a s tým je nutné počítať pri výbere. Matrac Šport a Relax napríklad ponúka dokonalú oporu aktívnym jedincom a ich športové výkony vďaka tomu neklesnú ani v období jarnej únavy.

Alergikom zase zaistí kľudný spánok matrac Airforce, ktorý sa vyznačuje unikátnym ventilačným systémom. Vďaka nemu sa v ňom nezdržiavajú nebezpečné roztoče.

Pretože sa na jar všetko páruje, spárovali sme aj naše matrace. Veľa modelov teraz nájdete v akciu 1 + 1 zadarmo a proti jarnej únave tak môžete bojovať spoločne s partnerom a za polovičnú cenu.