Pri detoxikácii nezabúdajte na kľudový režim

Striktná úprava jedálnička a prísny pitný režim nie sú jediné faktory, ktoré zásadne ovplyvňujú priebeh a výsledok pri detoxikácii tela. Povedzte aspoň dočasne STOP uponáhľanému životnému tempu a venujte čas sami sebe. Venujte pozornosť telu aj mysli! Bez vzájomnej spolupráce vás výsledky môžu sklamať.

Predstavte si

Sny, túžby a priania. Za žiadnu cenu sa ich nevzdávajte! Nech sa môžu javiť vášmu okoliu akokoľvek bláznivo, stojte si za svojím a snívajte ďalej.

Vytvorte svojim predstavám reálny scenár a presvedčte každú mozgovú bunku o tom, že sa to už skutočne odohráva.

Túžite po novom aute? Predstavujte si, ako v ňom sedíte, šoférujete, tankujete. Zdá sa vám to pochabé? Až sami seba presvedčíte a budete sen po nejakej dobe vnímať ako úplnú samozrejmosť a súčasť vášho života, v správny čas k vám auto "príde samo".

Nemusíte nutne veriť, ale nádej a túžbu si určite ponechajte. Dlhodobé pozitívne myslenie vás neraz milo prekvapí a organizmus s vami bude počas jarnej očisty omnoho lepšie spolupracovať. :-)      

Spite sladko

Rovnako ako detoxikácia je veľmi dôležitá aj regenerácia tela. Nedoprajete si viac ako 6 hodín spánku denne? Potom sa budete stretávať s mnohými problémami. Spomalený organizmus, únava a náhle vyčerpanie, zdravotné problémy. To je len zlomok rizík, ktoré podstupujete.

Naučte sa chodiť spať pred polnocou. Priemerná doba dostačujúceho spánku je okolo 8 hodín. Nenaspíte dosť hodín z iných dôvodov? Trápi vás napríklad nespavosť? V takom prípade určite vyhľadajte lekársku pomoc!

Existuje i rad pomocníkov, ktorí vám pomôžu s rýchlejším zaspávaním. Počúvajte relaxačnú hudbu alebo nechajte napríklad prevoňať spálňu. Sluch aj čuch sú zmysly, ktoré silne fungujú aj počas spánku a ovplyvňujú vaše snívanie. Ľahká kvetinová vôňa za sprievodu krásnej hudby nedá nočným morám jedinú šancu!

Pohyb nie je len pohyb

Je vám povedomé tvrdenie, že pohybom sa zásobíte salvou vyplavených endorfínov, hormónov šťastia? Opýtajte sa sami seba či niekoho vo svojom okolí. Veríme, že to všetci s radosťou potvrdia.

Pre maximálny kľudový stav mysle odporúčame meditačné a dychové cvičenia, jogu či dlhšiu prechádzku v prírode. Pohyb dokáže až neuveriteľným spôsobom synchronizovať telo i dušu. Snažte sa vnímať tú malú chvíľu úplnej rovnováhy.