Tento rok vás chrípka a nachladnutie neskolí. Nie s našimi domácimi tipmi pre zdravie

Nečakané prehánky, výrazné rozdiely teplôt a kašľajúcich kolegovia v práci. Ani jedno zdraviu neprospieva, všetkého si však na jeseň a v zime "užívame" dostatok. Ako na to, aby váš organizmus nápor vírusov a baktérií vydržal?

Než vyrazíte do práce, nalaďte sa na nový deň


Každé ráno hneď po prebudení zamierte do sprchy. Nielenže vás preberie, ale môžete sa v nej tiež otužovať. Ale pozor - na otužovanie sa musí postupne. Začnite od nôh a ľahko znižujte teplotu vody. Pokiaľ sa rovno osprchujete ľadovou vodou, riskujete angínu.

V kúpeľni si pustite obľúbenú hudbu a pred odchodom z dverí sa na seba usmejte do zrkadla. Duševná pohoda je pre zdravie absolútne nevyhnutná a stres vám rozhodne neprospieva. Skúste si preto udržať úsmev na tvári po celý deň.

Každý deň by ste sa mali obliecť podľa aktuálneho počasia. Lenže na jeseň sa počasie často mení a zatiaľ čo ráno je zima, popoludnie môže byť 20 ° C. Ideálne je preto viac slabších vrstiev, ktoré môžete podľa potreby odoberať. V jednom hrubom svetri sa skôr zapotíte a potom prechladnete.

V práci dbajte na hygienu a pohodu


Snažte sa zostať v pokoji a nepodliehajte stresu. Oslabuje organizmus a akurát uľahčíte vírusom a baktériám prácu. Skúste dobrú náladu rozšíriť naprieč kanceláriou a pochváľte napríklad kolegyni nový účes.

Okrem toho si často umývajte ruky mydlom a dbajte na zvýšený prísun vitamínov. Na desiatu je ideálny ovocný šalát, šťava alebo smoothie. Drahé multivitamíny z lekárne naopak nie sú potrebné vôbec.

Dobrú náladu a imunitu podporuje najmä vitamín D, ktorý získavame zo slnečného žiarenia. Na konci roka sa však stmieva skoro, preto využite každú príležitosť a bežte napríklad z práce pešo.

Po práci odpočívajte. Aktívne aj kvalitným spánkom


Ak prechádzka z práce nevyjde, zájdite si aspoň večer na pár minút von. Po návrate si uvarte hrnček horúceho čaju a trochu si s ním vyhrajte - pridajte citrón, zázvor, med alebo čerstvú mätu. Môžete tiež experimentovať a miesto citróna vyskúšať plátok pomaranča alebo limetku.

Najdôležitejší je ale poriadny odpočinok. Bez neho nebude mať vaše telo silu na boj s chorobami a vy rozhodne nebudete mať úsmev od ucha k uchu. Pre kvalitný spánok je absolútne nevyhnutný kvalitný matrac. Čo takto napísať Ježiškovi o matrac AirForce s unikátnym ventilačným systémom?