Urobte v lete radosť sebe i svojej spálni

Leto udrelo v plnej sile a je to poznať na kvalite nášho spánku. Potíme sa, nemôžeme zaspať, ráno nás budí slnko. Chcete sa v noci prestať trápiť? Spísali sme tri jednoduché tipy pre vás i vašu spálňu. Keď sa nimi budete riadiť, určite sa budete do postele opäť tešiť.

Letné negližé

  • Pre vás: Pyžamo

Aké je najlepšie pyžamo na leto? Žiadne! Ak ale neznesiete pocit, že by ste mali zaspávať nahí, siahnite po priedušnom kombiné z prírodných materiálov.

Dámy ocenia saténové nočné košieľky, páni potom voľnejšiu spodnú bielizeň. Určite sa vyvarujte tesnému spodnému prádlu! Prehriatie intímnych partií môže spôsobiť rad zdravotných problémov, v najhoršom tiež nepriaznivo ovplyvniť plodnosť.

  • Pre spálňu: Periny

Zo spálne vysťahujte poctivé perové duchny, s radosťou ich vytiahnete opäť až s nastávajúcou zimou. Teraz na rad prichádzajú termoregulačné prikrývky z prírodných materiálov, ktoré vám zaručia, že sa vyspíte dobre aj v lete. Odporúčame hebké materiály, satén či ľan vás iste nesklamú!

Tma tmúca

  • Pre vás: Škraboška

Škraboška na očiach vám zaručí bezstarostné snívanie a ušetrí vás predčasného a zákerného prebudenia ranným slniečkom. Je zároveň veľmi praktickým pomocníkom na dlhé cesty na dovolenku.

  • Pre spálňu: Závesy

Chránia vaše okná len tenké a priesvitné záclonky bez žalúzií? Počas dňa tak spálňu zbytočne vystavujete priamemu slnku a prehrievajú ju.

Kúpte si pevné závesy, ktoré izbu pred teplom ochránia! Čas od času ich vyperte a zaveste naspäť ešte vlhké, v spálni sa razom príjemne schladí vzduch.

Chladiace doplnky

  • Pre vás: Termoska

Pred zaspaním vám skvele poslúži termofor. Nalejte do fľaše studenú vodu a pár minút ju prikladajte na jednotlivé citlivé partie. Postupným ochladzovaním znížite svoju telesnú teplotu a bude sa vám oveľa lepšie zaspávať.

  • Pre spálňu: Biele doplnky

Nemáte vymaľovanú spálňu na bielo? Škoda! Spálňa v bielom je romantická a svieža a dokáže v lete miestnosť ochladiť až o niekoľko stupňov Celzia. Samozrejme vás nenútime spálňu kompletne vymaľovať, stačí aj niekoľko šikovných doplnkov v bielej farbe.

Obliečky, vankúšiky, stôl, skrine, komody. Akýkoľvek biely prvok v spálni sa pre vás stane počas leta veľmi obľúbeným.