Vaše dieťa prežíva najťažšie obdobie školského roku – uľahčite mu ho!

Máte doma dieťa, ktoré "drie" viac než inokedy, aby si zlepšilo známky na vysvedčení? Podporte ho a pomôžte mu nabrať silu. Ako? Predsa novým matracom!

Bez spánku to proste nejde

Kvôli záverečným skúškam a písomkám teraz zažívajú všetci žiaci a študenti jedno z najnáročnejších období školského roku. Často sedia pri učení dlho do noci, poriadne sa nevyspia a neoddýchnu si. Potom sú malátni, nesústredia sa a robia chyby. A v tom je práve háčik - zdravý a výdatný spánok je v tomto náročnom období nesmierne dôležitý.

Aj keď telo odpočíva, mozog je stále aktívny (dôkazom toho sú sny). Reguluje telesné funkcie, triedi myšlienky, upevňuje získané vedomosti, dochádza k obnove nervových buniek. Vysvetlite teda svojmu študentovi, že bez plnohodnotného spánku skutočne nie je možné úspešne študovať.

Vyberte ten najvhodnejší

Ak chcete vašej ratolesti naozaj pomôcť, zaistite jej dobré podmienky pre štúdium a obstarajte jej nový kvalitný matrac. Životnosť matraca sa bežne pohybuje okolo 7-8 rokov (hygienická životnosť dokonca len 5 rokov!), takže ak má ten svoj od doby, kedy vyrástla z detskej postieľky, je najvyšší čas ho vymeniť. Vyberajte podľa týchto kritérií:

  • Voľte radšej tuhšiu ložnú plochu

Ľudská chrbtica sa vyvíja od 15-19 rokov, preto je nutné zaistiť jej pri spánku vhodnú polohu. Tvrdší matrac ju podoprie a uloží do optimálnej polohy.

  • Netrvajte na ortopedických zónach

Vďaka tomu, že deti rýchlo rastú, je ortopedická profilácia matraca zbytočná. Vhodná je až v dobe, kedy teenager dosiahne svoju maximálnu výšku.

  • Priedušnosť matraca je nevyhnutná

Vyberajte matrac z priedušných materiálov a podporte ju vhodným lamelovým roštom.

  • Poťah je dôležitejší, než si myslíte

Nie len, že chráni jadro matraca pred zašpinením, ale plnia taktiež termoregulačnú a estetickú funkciu. Mal by byť snímateľný a vhodný na pranie aspoň na 60 °C a deliteľný na dva kusy. To oceníte hlavne pri upratovaní.

Dejiny starovekého Grécka alebo Archimedov zákon sa za vaše dieťa nenaučíte, preto mu urobte radosť a zlepšite izbičku novým matracom. Z našej bohatej ponuky si určite vyberte!