Vianoce sú za dverami! Oblečte svoju spálňu do sviatočného

Túžite mať tento rok originálne Vianoce? Poradíme vám, ako na jednoduchú výzdobu spálne s maximálnym efektom. A prihodíme aj pár tipov na darčeky.

1. Zaobstarajte svojej posteli nový kabát


K Vianociam patrí červená, zelená, zlatá a strieborná farba. Kúpte si v týchto odtieňoch obliečky a k nim ladiacu deku alebo prikrývku napríklad s motívom sobov. Vaša posteľ bude vyzerať teplejšie, útulnejšie a priamo na vás dýchne vianočnou atmosférou.

2. Vyzdobte okná


Poverte deti vystrihovaním vločiek z papiera alebo výrobou vianočných motívov z farieb na sklo. Ak sa deťom nebude chcieť, pustite sa do tvorenia sami. V predvianočnom zhone ide o príjemnú relaxáciu a aj keď na Vianoce nebude sneh, pohľad von vám vyčarí úsmev na tvári.

3. Nezabudnite na závesy


Ak máte v spálni závesy, pripichnite na ne mašle z ozdobnej stuhy alebo na ne návešajte sušené plátky pomaranča a zvitky škorice. Okrem toho, že pekne vyzerajú, vám spálňu tiež príjemne prevoňajú.

4. Ozdoby se hodia aj na kvetiny


Názory na prítomnosť živých kvetov v spálni sa rôznia a neodporúčame spať v miestnosti s jedovatou vianočnou hviezdou. Pokiaľ ale máte nejakú kvetinu v spálni celoročne, kúpte jej na Vianoce ozdobný kvetináč. Na silnejšie listy môžete tiež zavesiť vianočné ozdoby.

5. Vyrobte jednoduchú dekoráciu z prírodných materiálov


V spálni sa vyhnite elektrickým reťaziam alebo svietnikom. Všetky blikajúce a svietiace dekorácie môžu rušiť pokojný spánok, preto stavte radšej na prírodniny. Skvelo poslúži napríklad tácka, na ktorú položíte sviečku. Okolo naaranžujte vlašské orechy, pekne vyzerajúce korenia a napríklad pár smrekových vetvičiek.

Čo pod stromček?


Originálnym a zároveň praktickým darčekom pre vašich blízkych môže byť napríklad anatomický vankúš alebo set vankúša a prikrývky . Nový matrac pod stromček asi neschováte, ničomu to ale nevadí.

Matrac by si totiž mal vybrať každý sám. Darujte si ho preto sami alebo vyrobte darčekový poukaz na asistenciu pri výbere a zaplatení nového matraca. S obdarovaným potom po Vianociach vyrazte na nákupy. Strávite spoločný čas a navyše mu darujete zdravý a kvalitný spánok.