Vyspite sa dobre aj v lete

Letné noci vedia poriadne zavariť! Prevaľujeme sa spotení zo strany na stranu a je pre nás takmer nadľudská úloha, aby sme pokojne zaspali. Pomôžeme vám strasti letných horúcich nocí vyriešiť! Čítajte ďalej.

Čo vám nesmie chýbať v spálni?

  • Studené farby

Ako dokáže zafungovať ľudské podvedomie, je pre mnohých z nás často fascinujúce. A v tomto prípade tomu nie je inak. Máte spálňu v bielej, modrej či inej studenej farbe? V čase neúprosnej horúčavy máte tak trochu vyhraté.

Chladné farby izieb dokážu totiž podvedome znížiť teplotu izby až o niekoľko stupňov! Samozrejme chápeme, že kvôli jednému ročnému obdobiu nepobežíte hneď pre farbu a spálňu nepremaľujete. :-)

Zaobstarať si môžete rôzne doplnky v studených odtieňoch. Plachta, obliečky, dekoračné vankúše, záclony. Proste čokoľvek, čo premení vašu izbu v "ľadové kráľovstvo".

  • Prírodné lôžkoviny

Okrem farby izby a doplnkov venujte pozornosť kvalite materiálu lôžkovín, v ktorých spíte. Počas tropickej noci, keď nočné teploty neklesnú pod 20 ° C, spite najlepšie nahí len na plachte z prírodných materiálov. Pre pokojný spánok je príjemný ľan, bavlna alebo hodváb.

Nevyhnutnou súčasťou lôžka je v letných mesiacoch chránič matraca. Pot, čiastočky kože a baktérie ničia váš matrac a podstatne skracujú jeho životnosť, preto plne dbajte na jeho ochranu!

  • Studená voda

Buďte pripravení a majte vždy po ruke fľašu s pitnou vodou. Inak tomu nie je ani počas zaspávania. Pohár vody by nemal chýbať na žiadnom nočnom stolíku. Telo pri vysokých teplotách neustále vylučuje pot, dehydratuje sa a potrebuje doplniť tekutiny oveľa viac ako obvykle.

Tesne pred spaním si doprajte studenú sprchu. Neutierajte sa do uteráka a nechajte pokožku samovoľne uschnúť. Bude sa vám príjemnejšie a ľahšie zaspávať.  

Dajte zbohom prebndeným nociam a poistite sa uterákom, ktorý pred uľahnutím do postele vložíte na niekoľko hodín do mrazničky. Klaďte si ľadový uterák na najcitlivejšie chladivé body na tele, na zátylok a lakte predovšetkým. A dobre spite aj v lete :)