Zbohom, roztoče: matrace Airforce sú najlepšia letná voľba

Nielen alergici by mali v lete venovať osobitnú pozornosť priedušnosti svojho matraca. Máme pre vás tip na taký, ktorý funguje na princípe vzduchovej pumpy.

Predstavte si, že kedykoľvek sa na svojom matraci pohnete, vymení sa v ňom vzduch. Znie to skvele, že? O to viac, že podobne skvele to neznie pre roztoče. Ich exkrementy sú totiž silný alergén, ktorý trápi druhý najvyšší počet slovenských alergikov.

Roztoče k svojmu životu potrebujú teplo, tmu, vlhko a potravu v podobe čiastočiek ľudskej kože. V bežných matracoch majú všetkého dostatok a v lete, kedy je v noci teplejšie a viac sa potíme, obzvlášť. Ich množeniu prispieva aj fakt, že sa matrac len veľmi ťažko čistí.

Nechajte matrac aj seba voľne dýchať

Nič z toho ale neplatí pre matrac s unikátnym ventilačným systémom Airforce. Keď povieme, že s vami váš matrac bude dýchať, nepreháňame. V jadre matracov so systémom Airforce sú totiž plastové pružiny, ktoré stlačením nasávajú vzduch. Dochádza tak k jeho neustálej cirkulácii, čo roztočom rozhodne neprospieva.

Silní alergici by sa potom mali poobzerať po matraci, ktorý má nielen systém Airforce, ale aj špeciálnu 3D vetraciu mriežku v poťahu. Táto kombinácia zaisťuje maximálnu priedušnosť a tým pokojné noci. Samozrejmosťou by mal byť snímateľný poťah prateľný na 60 °C.

Odporúčame napríklad matrac Jolana, na ktorý sa teraz vzťahuje akcia 1 + 1 zadarmo. Špičkový matrac s 2 ložnými plochami, systémom Airforce, 3D vetracou mriežkou a prateľným poťahom tak môžete mať za skvelú cenu.

Zvoľte si zdravý spánok pre svoj nos aj chrbticu

U matracov Airforce navyše nemusíte robiť kompromisy medzi priedušnosťou a ortopedickými vlastnosťami. Všetky sa totiž vyznačujú skvelými výsledkami v oboch ohľadoch.

Napríklad matrac Toronto7 anatomických zón na oboch ložných stranách, takže sa perfektne prispôsobí každej časti vášho tela, či už si vyberiete mäkšie alebo tuhšie ležanie. Na ložných plochách nájdete penu Flexifoam a Natur VISCO a v poťahu nechýba 3D mriežka.