Zdravotný vankúš – zbytočnosť alebo nutnosť ?

Prečítajte si, k čomu je vôbec dobrý zdravotný vankúš a čo všetko dokáže...

Máte problémy s krčnou chrbticou? Prebúdzate sa celí ztuhnutí a rozlámaní? Pokiaľ ste aspoň na jednu z vyššie uvedených otázok odpovedali kladne, zamerajte svoju pozornosť na zdravotné vankúše, ktoré môžu pomôcť vášmu pohybovému aparátu a v neposlednom rade i psychike. Zlá poloha pri spánku môže totiž za celý rad ďalších neduhov. V priebehu rokov sa u vás môžu prejaviť bolesti hlavy, ktoré často vyústia až k neznesiteľným migrénam. A život s migrénou nie je ani trochu jednoduchý. Ako sa týmto problémom vyvarovať? Možné riešenie je v anatomicky tvarovanom zdravotnom vankúši.

Čo všetko zvládne taký zdravotný vankúš?

Anatomicky tvarované vankúše sa môžu pochváliť výnimočnými ortopedickými vlastnosťami – sú výbornou oporou hlavy, krčného svalstva aj jednotlivých stavcov. Moderné materiály (viskoelastická, prípadne lenivá pena), ktoré sú súčasťou anatomicky tvarovaných vankúšov, vás behom spánku príjemne obklopia a prispôsobia sa každému vášmu pohybu. Ráno sa tak budete cítiť odpočinutí a plní energie. Výplň vankúša je tvorená vysoko kvalitnými materiálmi, ktoré zaisťujú jeho tvarovú stálosť a maximálny komfort behom celej noci.

Vankúše život uľahčujúce

Ak si zaobstaráte zdravotný vankúš, tešiť sa môžete z plnohodnotného spánku, behom ktorého sa vaše krčné svalstvo uvoľní a chrbtica zaujme ideálnu polohu. Zdravotné vankúše sú hypoalergénne a ich súčasťou je prateľný poťah, vyberať ich naviac môžete hneď v niekoľkých rozmerových variantách. Ale takýto vankúš neplní len funkciu nočného spoločníka, vďaka jeho ''ľahkej tvarovateľnostiho môžete využiť napríklad ako podložku pri sledovaní televízie. Ak často pracujete pri počítači, prípadné bolesti bedrového a chrbtového svalstva pomôže minimalizovať špeciálna bedrová opierka. Tehotné ženy naopak ocenia praktického pomocníka – podkolenník, ktorý podporuje prekrvovanie celého tela a napomáha k uvoľneniu svalstva.

Náš tip:''' Súčásťou niektorých vankúšov sú tiež mikro kapsule s extraktmi z Aloe vera, ktoré majú antiseptické a antialergické účinky.