Zistite, čím sa ľudia už 2000 rokov rozmaznávajú v posteli

Čas od času si každý zaslúži trochu rozmaznávať. Ideálnym miestom, kde s tým začať, je spálňa. Dobrým argumentom je fakt, že človek v nej spánkom strávi '''asi tretinu života'''.

Preto by sa nemal odbavovať podradnými výrobkami. Skutočne kvalitné kusy vybavenia vydržia celé roky a vo výsledku vyjdú lacnejšie než nákup niekoľkých nekvalitných vecí. A práve kašmír, ktorý je obľúbeným materiálom už stáročia, pri dobrej starostlivosti vydrží dlhé roky.

Skúste spánok na hebkom kašmíre

Z kašmíru nemusia byť len obľúbené svetre. Prírodný materiál sa výborne hodí i na poťahy luxusných matracov. Nemusíte sa však báť astronomickej čiastky - výrobcovia kašmír kombinujú s modernými materiálmi a dosiahnu tak lepšie vlastnosti a prijateľné ceny.

Surovina na výrobu kašmíru sa získava zo spodnej jemnej vrstvy srsti čínskych a mongolských kôz, ktoré žijú vysoko v horách. Kašmír sa vyznačuje mimoriadnou hrejivosťou, pretože zvieratá musia v zime prečkať mrazy až v mínus 40 stupňoch. Vlna sa kozám vyčesáva na jar alebo v lete a do zimy im srsť zase dorastie.

Výhody kašmíru:

  • hebký na dotyk,
  • hrejivejší než ovčia vlna,
  • na svetle nebledne,
  • výborne drží tvar.

Kašmír si obľúbili britskí kolonizátori

Kašmírové látky ľudia vyrábajú už 2 000 rokov, ale v Európe si ich mohli dovoliť len tí najbohatší. Veľký rozmach kašmíru potom nastáva až v 19. storočí. Výrobky z indickej provincie Kašmír dodávajú britskí kolonizátori.

Neskôr začínajú koziu vlnu spracovávať i anglické a francúzske práčovne. Módnym hitom sa stali hlavne pašmínové šály, ktoré sú obľúbené dodnes.

Zoznámte sa s kašmírom v spálni

Vďaka svojim prvotriednym vlastnostiam sa kašmír hodí i do spální. Ideálny je ako poťah matrace. Výrobcovia ho kombinujú s kvalitnými modernými materiálmi a výsledkom je mäkká a hebká látka, ktorá sa dá prať v pračke.

Nespite na starom preležanom matraci a doprajte si každodenný luxus v podobe matraca Romantika s poťahom Cashmere. V špeciálnej akcii e-shopu Slumberland teraz získate 2 tieto matrace za cenu 1.