Zle spíte? Na vine môže byť starý vankúš, skúste anatomický model

Ak vás každé ráno bolí chrbát, aj keď ste investovali do kvalitného matraca, je čas zamerať sa na vankúš. Starý a preležaný neudrží hlavu v prirodzenej polohe a neúmerne tak zaťažuje svaly. Namiesto toho si zaobstarajte anatomický model.

Hlavu celú noc udrží na správnom mieste a poskytne oporu pre krčnú chrbticu. Vďaka tomu môže šijové svalstvo relaxovať. Prebudíte sa svieži a odpočinutí.

Anatomické vankúše majú ešte ďalšie výhody:

  • antialergénne,
  • môžete ich pravidelne prať,
  • menšie obdĺžnikové vankúše typu "dražé" využijete aj ako oporu chrbta pri práci s počítačom alebo pri sledovaní televízie.

Z čoho sa vyrábajú anatomické vankúše

1. Lenivá pena je ako mäkká náruč

Komfortná viskoelastická pena sa tiež často nazýva lenivá pena. Hmota sa prispôsobí tvaru vašej hlavy a nikde nebude tlačiť. Ak vstanete, po chvíli sa vráti do pôvodného stavu.

Môžete si dopriať aj vankúše s lenivou penou a prírodnými olejmi zo sóje, ktorá je východnými národmi považovaná za posvätnú rastlinu. Ak nedáte dopustiť na liečivé účinky aloe vera, vyberte si vankúš s mikrokapsulami s extraktom z tohto sukulentu.

2. Kokosová pena prevonia spánok

Ďalšie vysoko kvalitné anatomické vankúše sa vyrábajú z kokosovej peny. Je jemná, mäkká a prirodzene elastická. Príjemným bonusom je jej nevtieravá prírodná kokosová vôňa.

3. Viscolatexová pena je chytrou kombináciou

Vankúš z tohto materiálu v sebe kombinuje lenivú penu a latex. Z oboch materiálov si berie len to najlepšie - z latexu tvarovú stálosť a z lenivej peny jej komfortnosť.

Spite sladko na anatomickom vankúši

Jadro väčšiny anatomických vankúšov je perforované, takže zaisťuje dobrú cirkuláciu vzduchu a vysokú hygienu. Navyše je každá strana vankúša inak tvrdá, takže si môžete zvoliť, či budete radšej spať na tuhšej alebo mäkšej strane.

Vyberte si za skvelú cenu napríklad anatomický vankúš Kuba. Kompletnú zvýhodnenú ponuku anatomických vankúšov nájdete tu. Investovať do zdravého spánku sa oplatí.