Zvoľte pod svoj matrac vhodný rošt

Zaobstarali ste si nový matrac, ale spánok stále nie je príliš pohodlný? Chceli by ste na vašej posteli nielen zdravo spať, ale aj oddychovať? Venujte pozornosť vášmu roštu! Jeho konštrukcia je dôležitá pre vaše pohodlie i pre vzdušnosť matraca. Prečítajte si, prečo sa nevypláca spať na pevnej doske, a aké sú výhody lamelových a polohovateľných roštov.

Stavte na latky alebo lamely

Máte doma ešte posteľ po rodičoch, ktorá je zložená z pevnej drevenej dosky na nohách a dreveného čela? Ak ste si kúpili nový matrac, investujte rovno aj do novej postele! Matrac totiž potrebuje dýchať.

  • Rošt vďaka medzerám medzi priečkami zaisťuje cirkuláciu vzduchu
  • Vodné pary, ktoré vznikajú v spánku, teda priebežne miznú
  • V matraci sa nedrží vlhkosť, ktorá je ideálnym prostredím pre plesne a roztoče

K tomu stačí aj obyčajný latkový rošt z pevných priečok. Ak ale chcete trochu väčšie pohodlie, zvoľte lamelový rošt, ktorý je pružnejší a prirodzene reaguje na tlak vášho tela, napríklad pri zmenách spánkových polôh.

== Nájdite svoju obľúbenú polohu na polohovateľnom rošte =k6=

Používate posteľ aj k iným činnostiam ako je spánok? Radi si v nej čítate, pracujete na počítači, alebo len tak odpočívate? Potom sa vám určite oplatí zaobstarať si polohovateľný rošt.

  • Pri polosede vám poskytnk6e pevnú oporu chrbta, vďaka ktorej chrbtica zostane v rovnej polohe
  • Zdvihnutá časť pod nohami navyše pomôže predísť kŕčovým žilám a ďalším cievnym ochoreniam
  • Odpočinok v posteli tak bude pohodlný a zdravý

Ak máte pod posteľou úložný priestor, do ktorého chcete mať ľahký prístup, rozhodnite sa pre rošt s výklopom. A ak máte pár kíl naviac, oplatí sa vám kúpiť rošt XXL.

Vybrali ste si?k