4.DIEL: Bývanie podľa znamenia zverokruhu- býk, kozorožec, panna

Posledný diel miniseriálu o znameniach zverokruhu a ich spôsobe bývania venujeme zemským znameniam. Ako by si mal býk, panna a kozorožec zariadiť interiér, aby žili spokojne a harmonicky?

Býk (21.4.-21.5.)

Tvrdohlavý, avšak veľmi vnímavý jedinec v znamení býka si zakladá na masívnom nábytku a najlepšie ' 'vyrobenom na mieru. Zakladá si na kvalite materiálov, jednoduchej údržbe a na čo najdlhšej životnosti. Potrebuje si vytvoriť z domova bezpečné a útulné zázemie, ktoré sa stane jeho životným útočiskom. Niet preto divu, že uprednostňuje vlastné bývaniea snaží sa utiecť z podnájmu čo najskôr.

Býk má v obľube teplé farby, predovšetkým hnedúv rôznych odtieňoch. Miluje pohodlie, preto si vyberá veci príjemné na dotyk. Každú miestnosť zdobí krásnymi izbovými kvetinami. Najdôležitejšia je pre neho kuchyňa. Býk je vyložene gurmán a nadovšetko zbožňuje výborné pokrmy. Potrebuje veľkú a priestrannú kuchyňuso všetkým možným vybavením.

Obria a masívna drevená posteľ''' úplne dominuje spálni. Baran je veľkým fanúšikom polohovacieho roštu, pretože sa pokojne v posteli rád naraňajkuje alebo si napríklad číta knižku pred zaspaním. Lôžkoviny by mali byť krásne mäkučké a príjemné na dotyk.

Panna (23.8.-22.9.)

Stabilná a rozumná panna neznáša umelé veci, preto volí nábytok vrátane doplnkov z prírodných materiálov. Domov pôsobí krištáľovým dojmom, nikde ani smietka. Miluje poriadok a býva puntičkárka. Farby volí prevažne biele alebo s nádychom jesene. Niektoré steny obkladá i drevom.

Panna musí mať skvele vybavenú pracovňu. Základom je veľký písací stôl, pohodlné kreslo a knižnica. Keďže si často nosí prácu domov, musí sa v tejto izbe cítiť nanajvýš komfortne. Po práci sa občas rada odreaguje v kresle s knižkou v ruke. V tejto miestnosti nájde pokoj na prácu aj na oddych.

V spálni musí mať hneď niekoľko druhov izbových rastlín. Ideálne by tu mala mať aj umiestnený balkón, z ktorého si vytvorí svoju vlastnú mini záhradku. Panna považuje opatrovanie rastlín a byliniek za jeden z najlepších spôsobov relaxácie. Tento pocit jej doprajú aj jemné vône, ktoré ju stabilizujú. Napríklad levanduľa či vôňa živice.

Kozorožec (22.12.-20.1.)

Kozorožec si potrpí na tmavé tóny farieb, avšak fialovú uvíta v akomkoľvek odtieni. Vybavenie na prvý dojem pôsobí jednoducho, prehľadne a stroho. Príčinou je minimálne množstvo doplnkov v byte. Čím menej, tým lepšie. Avšak jednotlivé kúsky sú ozajstnými umeleckými skvostami. Nábytok volí kvalitný, v klasických tvaroch a zbožňuje pravú kožu.

Dôležitými miestnosťami sú pre neho kuchyňa a spálňa. Kuchyňu máva väčšinou zariadenú v rustikálnom, starodávnom a vidieckom štýle. Moderné sú tu iba spotrebiče, ktoré nakupuje pre ľahšie varenie.

V spálni mu nesmú chýbať závesy, ktoré dodávajú pocit bezpečia a súkromia. Ak sa rozhodne pre krb, umiestni ho skôr do spálne ako do obývačky. Oheň je pre neho upokojujúci a často pri ňom relaxuje pred zaspaním, zachumlaný pod príjemnou a hrejivou prikrývkou. Ak krb nemá, bude mať vo svojej spálni veľké množstvo svietnikov.