Čistá, svieža, romantická - skrátka spálňa v bielom

Spali ste niekedy v bielej spálni? Vyskúšajte to! Interiér v bielej farbe je elegantný, jednoduchý a moderný. Niekomu pripomína sterilné nemocničné prostredie, ale doplnky a kombinácie s vhodnými farbami dokážu divy.

Biela sa hodí všade

Farby, ktoré nás obklopujú, ovplyvňujú našu náladu a pocity, vyjadrujú rysy a povahu osobnosti. Na túto skutočnosť by sme mali pamätať pri zariaďovaní svojho domova. Samozrejme nie každý má predstavivosť a cit pre kombinovanie farieb, nábytku a dekorácií. Ak ste taktiež neboli obdarení patričnou kreativitou, a napriek tomu sa chcete obklopiť peknými vecami, ktoré k sebe ladia, vsaďte na bielu.

Biela farba pôsobí čisto, elegantne, sviežo, predznamenáva poriadok a pokoj. Nábytok v bielej farbe vyvoláva pocity vzdušnosti a priestoru, preto sa mimoriadne hodí do malých izieb v panelákových bytoch. Svoje uplatnenie nachádza aj vo vidieckych domoch, kde býva formovaný do klasického rustikálneho štýlu.

Kombináciou bielej s ďalšími farbami vykúzlite dokonalý interiér

Páči sa vám biela farba, ale samotná na vás pôsobí chladne? Nevadí, skombinuje ju s inou farbou. Výborne vyzerá vedľa drevených povrchov, veľmi obľúbené je spojenie so sivou.

Podľa starého čínskeho umenia feng-šuej je biela symbolom viery, čistoty, nevinnosti a poctivosti. Do uzavretých priestorov alebo pracovného prostredia sa veľmi nehodí, ale pre spálňu je ideálna. Ide o farbu elementu kov a odporúča sa ju kombinovať s prvkami elementu zeme, ktorými sú hnedá, žltá a oranžová. Pri maľovaní je dobré obmedziť sa na svetlejšie odtiene týchto farieb (od svetlo béžovej k čokoládovo hnedej). Pre obliečky a doplnky môžete zvoliť aj ich výraznejšie tóny.

Ak chcete využívať spálňu hlavne k odpočinku a regenerácií, vymaľujte ju bielou a zelenou alebo svetlomodrou farbou. Lieči a pomáha pri relaxácií a meditácií.

Vsaďte na jednoduchosť

Pri výbere farieb buďte opatrní, obzvlášť v spálni platí porekadlo: „Menej je niekedy viac.“ Aj keď budete mať základ biely veľa doplnkových farieb môže pôsobiť rušivo alebo aj agresívne. Vždy je dôležité, aby zostala zachovaná voľná cesta pre plynulé prúdenie životnej energie čchi.

Vytvorte si zo spálne miesto pre dokonalý spánok aj odpočinok, v ktorom vám bude dobre. Biela vám s tým skvele pomôže.