Najlepšie kvety do vašej spálne

Prajete si zútulniť spálňu? Premýšľate o tom, že do nej umiestnite izbové kvety? Prečítajte si o rastlinách, ktoré rozžiaria váš domov a zdokonalia váš spánok.

Prírodné čističe vzduchu

Pozitívne účinky rastlín na ľudskú psychiku sú nám dávno známe. Zelená farba symbolizuje farbu prírody, optimizmu, rovnováhy a nádeje. Zelené rastliny nás upokojujú a pohľad na ne nám pomáha načerpať novú silu a elán. Vedľa toho ale majú izbové kvetiny aj schopnosť čistiť vzduch a zbavovať prostredie, v ktorom sa nachádzajú, škodlivín. Túto schopnosť ocenia najmä ľudia trpiaci astmou alebo dýchacími problémami. Ak hľadáte spôsob, ako minimalizovať prach vo vašej spálni, kúpte si kvety s chĺpkami na listoch. Tie na seba prach nachytajú a po čase ich stačí umyť vodou. Pred alergiami a nachladnutím vás ochránia kvety so schopnosťou zvlhčovať vzduch - aké to sú?

 

ivy-2269161_1920

Typy kvetov pre lepší spánok

Ak sa bojíte, že počas spánku budete mať za prítomnosti kvetín málo kyslíka, kúpte si do spálne svokrin jazyk. Táto rastlina produkuje kyslík aj počas noci a navyše je nenáročná na starostlivosť. V predchádzajúcom článku ste si mohli prečítať o ďalšej ideálnej rastline do spálne - aloe vera. Táto liečivá kvetina čistí vzduch, pretože vydychuje kyslík, a zvyšuje vlhkosť vzduchu. Ak máte alergiu alebo astmu, mala by patriť medzi vašich favoritov.

 

 

aloe-vera-blur-candles-1879063

 Rovnako ako aloe vera pomáhajú čistiť vzduch i eukalyptus, gerbera a brečtan. Vašu spálňu rozžiaria tiež bylinky. Svojou ľahkou a príjemnou vôňou budú pozitívne pôsobiť na vašu psychiku. Pre pokojnejší a hlbší spánok môžete vyskúšať levanduľu. Vdychovanie vône valeriány lekárskej prispieva k uvoľneniu tela a k príprave na spánok. Táto bylina pomáha ľuďom prekonať nespavosť a dopriať si kvalitnejší spánok. V prípade, že potrebujete vyplniť priestor v spálni v blízkosti okna, siahnite po benjaminovi (figovník drobnolistý). Nielen, že vašu miestnosť zútulní, ale súčasne bude čistiť vzduch. Benjamin má rovnako ako zelenec filtračné schopnosti.